برگزاری استاژ فنی نینجوتسو و سامورایی بوگه‌ی ریو
آموزش هنرهای رزمی مرموز سنتی ژاپنی: نینجا، سامورایی بوگه‌ی ریو، نینجوتسو توسط شیهان اسکندری
تاریخ : یک شنبه 12 اسفند 1397
نویسنده :

 

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند، انجمن نینجوتسو و سامورایی بوگه‌ی ریو استان آذربایجان غربی، در نظر دارد جهت ارتقاء سطح فنی اعضاء و مربیان خود در تاریخ 24 اسفند ماه، یک دوره استاژ فنی و عملی در این سبک، تحت نظر شیهان حسین اسکندری، در دو بخش آقایان و بانوان برگزار نماید. در این دوره شیهان اسکندری به آموزش تکنیک‌های جدید و کاربردی به شرکت‌کنندگان خواهند پرداخت.

شرایط و ضوابط:

-        ورودیه استاژ فنی: 700000 ریال (هفتاد هزار تومان)

-        به شرکت کنندگان گواهی حضور در سمینار داده می‌شود.

 


تاریخ : پنج شنبه 5 اسفند 1397
نویسنده :

 دلیلی که باید دفاع شخصی به صورت پیوسته یاد گرفته شود این است که:

1.       حملات متنوعی وجود دارد که ممکن است شما در معرض آنها قرار بگیرید و برای هر کدام از این حملات هم تکنیکهای زیادی موجود است.

2.       همچنین مقدار نیرویی که باید استفاده کنید متفاوت است.

دو دسته از حملات در دفاع شخصی وجود دارند:

الف. حملات مرگبار و ب. حملات معمولی

حملات مرگبار حملاتی هستند که مستقیما با جان شما سروکار دارند و یا آسیب دیدگی در این حملات بسیار بالاست همانند حملات با چاقو، شمشیر سامورایی ، نانچاکو و قفل کردن گردن و خفه‌گی و ... .

 

حملات غیر مرگبار و معمولی حملاتی همانند گرفتن مچ دست و قفل کردن آن و یا هل دادن و از تعادل خارج کردن است. حملات غیر مرگبار گاهی ممکن است به حملات مرگبار هم منتهی شوند.

 

 

در مقابل هر نوع حمله‌ای لازم است تا به اندازه مورد نیاز آن حمله از نیروی دفاعی استفاده کنید. مثلا لازم نیست با شدتی که در مقابل چاقو دفاع می‌کنید در برابر یک ضربه مشت دفاع کنید. باید یاد بگیرید تا خشم و نیروی خود را کنترل کنید و در هر زمان به میزان کافی از انها استفاده کنید این کار از شدت یافتن درگیری جلوگیری می‌کند و همچنین شما را فقط به عنوان کسی که دفاع کرده است معرفی می‌کند نه کسی که در برابر یک ضربه مشت دست طرف دیگر را شکسته است و یا موجب مرگ مهاجم شده است. بنابراین یاد بگیرید تا نیروی خود را کنترل کنید و این فقط با آموزش پیوسته ممکن است... .

sensei.khani@


تاریخ : پنج شنبه 2 اسفند 1397
نویسنده :

ترفیع کمربند دان یک و مربیگری فدراسیونی نینجوتسو سامورائی بوگه ریو آقای عرفان اعتمادیان نماینده ترکیه را به جامعه ورزشی تبریک عرض می‌نماییم.

برای دیدن حکم مربیگری و گواهینامه فنی آقای اعتمادیان به ادامه مطلب بروید.


تاریخ : یک شنبه 23 دی 1397
نویسنده :

 

تمرینات نین جوتسو (نینجا) از نظر فلسفی بر ۵ عنصر حیاتی موجود اجرا می‌گردد. خیلی کسانی هستند که می‌خواهند یک نینجا باشند ولی در اصل آنان درک صحیحی از این ۵ عنصر وجودی را ندارند.

سانشین نو کاتا

نامی است که به پنج عنصر اصلی داده شده است که عبارت اند از:

چی (زمین)،  فو ( باد)،    سو (آب)،   کا (آتش)،  کو (خلاء)

چینو کاتا ،   فونو کاتا،   سوینوکاتا،   کانا کاتا،    کونو کاتا

تمرینات نینجا از نظر اجرایی بر ۵ اصل بسیار مهم طراحی شده است

 

سرعت  تعادل  انعطاف  تمرکز  استقامت 

زمین (chi) : نشان دهنده قدرت، استواری بعلاوه احساسی از استواری و ثبات در برابر دستورات است. وقتی در عنصر زمین تمرین می‌کنید، این عنصر به شما این طرز فکر را القا می‌کند که عقب نشینی نکنید و برای آنچه احساس می‌کنید درست است، زمین را در اختیار خودتان بگیرید. (اصل استقامت)

آب (Sui): نشان دهنده جریان داشتن و روان بودن به همراه سازگاری داشتن و احساسی از حرکت با انرژی است. این عنصر بیانگر این است که شما باید خود را با تمام حرکات دشمن خود تطبیق دهید. آب عنصری است که هم می‌تواند آرام و بی حرکت باشد و هم همه چیز را در هم شکند. آب توانایی این را دارد که با بی رحمی تمام شهری را ویران کند. هنگام تمرین خود را با انرژی به کار رفته (توسط دشمن) وفق دهید، انرژی خود را بسازید و در زمان مناسب به دشمن حمله کنید. یک نینجا در شرایطی که نیازمند دفاع در برابر یک مهاجم است همانند آب عکس‌العمل نشان می‌دهد چون موجی که در برابر برخورد با کرانه‌ی ساحل عقب نشسته و دوباره پر قدرت‌تر و منسجم‌تر  به ساحل حمله می‌برد. (اصل انعطاف)

آتش (Ku): نشان دهنده حرکات مستقیم و موثر و همچنین احساسی از خشم و روح انتقام است. در این عنصر، شخص باید حمله و ترس را به عنوان یک وسیله در مبارزه استفاده کند. آتش نه تنها نشان دهنده خشم و تجاوز است بلکه توانایی احساس پرخاشگری و حمله و استفاده از این با ذهنی آرام برای حمله به دشمن یا جلوگیری از حمله دشمن نیز می‌باشد. (اصل تمرکز)

باد (Fu): نشان دهنده آزادی حرکت و احساس جنبش و تحرک غیر قابل لمس می‌باشد. باد عنصری است که نه می‌توانید آن را ببینید و نه آن را لمس کنید. باد عنصری است که در هوا تولید می‌شود و مانند یک گردباد وحشی است. هنگامی‌که در عنصر باد تمرین می‌کنید، باید به این مهارت دست یابید که با دشمن حرکت کنید و سپس در یک حرکت دایره ای از انرژی شان برای مقابله با خودشان استفاده کنید. اگر غریزه نینجا حکم بر ترک موقعیت کند نینجا همانند باد عمل خواهد کرد همانند بادی که پرچمی را به حرکت در می‌آورد. (اصل سرعت)

خلاء یا فضا (Ku): نشان دهنده فضای تهی در جهان اطراف می‌باشد. این احساس خالی بودن و تهی بودن ذهن است، آگاه بودن از تمام عناصر اطرافتان و در حالت کلی ارتباط با طبیعت است. زمانی که در عنصر فضا تمرین می‌کنید، باید ذهن خود را خالی کرده و با تمام عناصر اطرافتان ارتباط برقرار کنید. (اصل تعادل)

 

منبع: http://ninjaclub.ir/fa/?page_id=30

 


صفحه قبل 1 2 صفحه بعد

آخرین مطالب
فال حافظ

ابزار فال حافظ/
لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت، ما را از نظرات و پيشنهادات و انتقادات خود بهره‌مند سازيد.